o mě...

Miluji jógu. Díky ní jsem překonala temná údolí svého života, zdravotní i psychické problémy a proto pomáhám lidem k tomu, aby pro ně bylo snadné s jógou začít v jakékoli životní situaci a tak si do života přinést kus pohody a nové životní síly.

Jsem jogín, ale co mě k tomu přivedlo? 

Jsem cestovatel tělem i duší. Cestování mi vždy pomohlo posunout se dál, potkat nové lidi, zažít nové příběhy, hledat nové výzvy... 

Díky cestování jsem objevila i jógu, která je teď mým hnacím motorem a smyslem života. Cítím se dobře ve svém těle i mysli, zažívám návrat ztracené flexibility a vitality. Užívám si nebývalé odolnosti vůči stresu a nástrahám dnešního zrychleného života. 

Před jógou. 

V letech “před jógou” ale moje situace vůbec nebyla tak růžová a plná naděje. 

Byla jsem profesionální tanečnice, tělo jsem si doslova od malička huntovala častým a náročným tréninkem. V dobách, kdy jsem takto fungovala, mi nebylo známo, že tělu by se mělo po náročné práci pomoci s regenerací například formou kompenzačního cvičení, kterým právě jóga je. 

A tak jsem si za ta dlouhá léta nastřádala spoustu problémů v celém těle. 

Asi 10 let jsem trpěla obrovskou bolestí kyčlí, která mě časem začala výrazně omezovat v mém životě a nakonec jsem kvůli ní opustila i práci.

K tomu se přidal stres a úzkost ze života, který mě čekal. Měla jsem strach, co bude dál. Byla jsem zvyklá na aktivní život, aktivní povolání a pomaličku se ze mě stával mrzák. Vyvrcholilo to výhřezem ploténky, což mě upoutalo na lůžko na dlouhé 4 měsíce. 

Bylo mi 34 let...

Během těch 4 měsíců jsem zažila peklo, které bych nepřála ani svému největšímu nepříteli. Nejistota, zda ještě někdy budu moct něco aktivně dělat a narůstající dluhy na účtě mě dostaly do obrovské deprese. Hledala jsem na internetu návody a doporučení, co v takové situaci dělat a narazila jsem na jógu…

A je to tady! Hurá! Jóga!

Díky cvičení základních jógových pozic jsem se začala docela rychle zotavovat a v mé mysli se začalo pomalu ukazovat světlo naděje na konci černého a temného tunelu. 5 měsíců poté jsem šla na svou první lekci v jógovém studiu. Byla jsem plná nadšení z toho, jak mi jóga v těžké situaci pomohla znova se postavit na nohy! Rozhodla jsem se, že si najdu práci v jógovém studiu, abych byla józe každodenně na blízku. A tak se také stalo. Navštěvovala jsem tolik lekcí jógy, kolik jen mi moje tělo a čas dovolili. 

Asi půl roku na to jsem se rozhodla odjet na nějaký čas dobrovolničit do zahraničí. 

Při této cestě jsem se setkala s lektorkou jógy, které bylo 65 let. Začala se mi věnovat. Ukázala mi, jak dobrý lektor pracuje se svým žákem, jak ho umí motivovat, když je toho zapotřebí, jak ho umí posunout dál, když je ten správný čas. Díky této osobě jsem začala praktikovat jógu každý den a zatoužila se stát také lektorem. Pochopila jsem, co mi tím chtěl osud naznačit :) 

Našla jsem smysl svého života! Všechny zdravotní problémy se časem zlepšily a bolest kyčlí zmizela úplně! OPRAVDU ÚPLNĚ!

Je ze mě lektorka :) 

Nyní jsem certifikovaným lektorem a již čtvrtým rokem jógu učím. 

Dále se zabývám blahodárným vlivem výtažků CBD na lidský organismus.

Jóga pomůže i Vám!

Nemusíte být zrovna na okraji životní propasti, abyste s jógou začali.  Jógu můžete cvičit v každé životní fázi. Ať máte trable, nebo jste dokonale šťastní. Můžete ji cvičit sami, ve společnosti, doma nebo na druhém konci planety.